Porady

Jak zabudować skosy na poddaszu?

Jak zabudować skosy na poddaszu?

Skośne ściany bez wątpienia mają swój urok, ale stanowią również pewien kłopot aranżacyjny. Skosy uniemożliwiają pełne wykorzystanie danej przestrzeni z racji na niewielką odległość od podłogi do sufitu. Z pomocą przychodzą szafy na wymiar. Szafa pod skosem może być idealnym rozwiązaniem na poddasze. Dowiedz się, jak wybrać idealny mebel!

Szafa na wymiar: maksymalne wykorzystanie przestrzeni na poddaszu

Żadne półki podwieszane, szafki, szafeczki, ani nawet komody nie pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeni ze skosem. Zwróć uwagę, że skosy to miejsce, gdzie człowiek ma ograniczone możliwości poruszania. Jeśli wstawisz tam komodę z ubraniami, po które sięgasz codziennie, już po kilku dniach irytacja związana z ciągłym schylaniem się będzie nie do zniesienia. Zanim zrezygnujesz ostatecznie z wygody, zobacz meble na wymiar Komandor. To właśnie szafy na wymiar potrzebujesz, by idealnie zagospodarować trudną w aranżacji przestrzeń.

Jak sama nazwa wskazuje, szafa na wymiar jest konstruowana indywidualnie do wybranego pomieszczenia. Żadne skosy nie będą tutaj problemem. Skośne drzwi w szafie na wymiar świetnie uzupełnią przestrzeń, a odpowiednie zaprojektowanie wnętrza szafy pozwoli na wykorzystanie całej przestrzeni pod skosem.

Jaką szafę na wymiar wybrać na poddasze?

Szafy na wymiar potrafią zachwycić swoim wyglądem. Są bardzo nowoczesne i eleganckie. W dodatku mogą w 100% dopasować się do stylu, jaki lubisz i stylu, w jakim urządzone jest Twoje mieszkanie. Szafy Komandor zachęcają do zakupów samym swoim wyglądem. Zanim jednak dasz się porwać estetyce, rozważ jeszcze cechy praktyczne.

  • Weź pod uwagę wymiary wnętrza szafy, by dopasować odpowiednie półki, z których będzie można wygodnie korzystać.

  • W miejscu skosu warto umieścić półki na składane, nieduże rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest również drążek na wieszaki.

  • Pamiętaj, by w miejscu dużych skosów można było przechowywać rzeczy, z których rzadziej się korzysta. Do nich dopasuj rozkład półek.

  • Szafa na wymiar powinna być wykonana idealnie, bo tylko wtedy doskonale wpasuje się we wnękę i skosy. Postaw na dobrą firmę, która ma doświadczenie w projektowaniu i montowaniu szaf na wymiar.

Bardzo często kontakt z fachowcem jest kluczowy dla ostatecznej wersji szafy na wymiar. Doświadczona osoba będzie wiedziała, jaka konstrukcja szafy będzie najbardziej funkcjonalna.

Drzwi przesuwne czy uchylne?

Na koniec poświęcimy chwilę uwagi drzwiom do szafy na wymiar. Musisz wiedzieć, że w tej kwestii masz dużą dowolność wyboru. Ograniczenie stanowi wyłącznie metraż pomieszczenia na poddaszu. Przede wszystkim liczy się przecież funkcjonalność. Z tego względu najpopularniejsze w szafach na wymiar są drzwi przesuwne. Nie wymagają one dodatkowej przestrzeni i świetnie sprawdzają się również w przypadku bardzo małych pomieszczeń.

Może się to wydawać zaskakujące, ale bardzo często w jednej szafie na wymiar łączy się drzwi przesuwne z drzwiami uchylnymi. Wbrew pozorom nie wpływa to na walory estetyczne szafy, a ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonalności. W przypadku, gdy konieczne jest zastosowanie 2 skośnych drzwi i 1 prostokątnych, konieczne jest połączenie obu rodzajów drzwi.

Jeśli stoisz przed wyzwaniem zaaranżowania skosów na poddaszu, szafa na wymiar z pewnością będzie świetnym rozwiązaniem! To znakomite połączenie estetyki z funkcjonalnością. Szafę na wymiar można dopasować do każdego wnętrza!

Similar Posts